zdjęcia na FB UCTK (2)

Monika Leontiew

psycholog, terapeutka TSR, praktyk metody Kids' Skills, konsultantka RB, trener grupowy

505 317 661

bliskie.rozwiazania@gmail.com

Pracuje w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, wykorzystując elementy Rodzicielstwa Bliskości (RB) oraz Porozumienia Bez Przemocy(NVC).

Specjalizuje się w pracy z dziećmi, ich rodzicami oraz kobietami w sytuacjach okołoporodowych, a później także tymi związanymi ze szkołą. Pomaga oswoić się z nową rolą, jaką jest rodzicielstwo i odnaleźć się w relacjach partnerskich. Na co dzień, jako psycholog w żłobku, wspiera zarówno maluchy, jak i ich opiekunów.

Jest absolwentką Psychologii na Wyższej Szkole Finansów i Zarządzania w Warszawie, gdzie ukończyła specjalność: psychoterapia par i terapia seksualna. Obecnie studiuje Podyplomowo Psychologię Małego Dziecka na Uczelni Nauk Społecznych w  Łodzi.

Ukończyła:
– szkolenie w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach – I stopnia w Centrum Podejścia Skoncentrowanego na Rozwiązaniach zaś II stopnia w Centrum Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach. Obecnie jest w trakcie procesu certyfikacji w nurcie TSR w Polskim Stowarzyszeniu Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR).
– szkolenie w zakresie pracy z dziećmi oraz rodzicami/opiekunami metodą Kids’ Skills – Dam Radę” i „Jestem z Ciebie dumny” w ośrodku szkoleniowo-terapeutycznym Integri TSR, zdobywając tym samym tytuł praktyka metody.
– Szkołę trenerską przy Stowarzyszeniu Profesjonalistów Psychoterapii i Psychoedukacji „Wspólna”
– Kurs „Rodzicielstwa bliskości” dla profesjonalistów prowadzony przez Agnieszkę Stein i Małgorzatę Stańczyk.

Przez ostatnie 10 lat zdobywała doświadczenie prowadząc własną praktykę. W jej ramach wspierała kobiety w procesie zmian, a także w szukaniu rozwiązań i radzeniu sobie w sytuacjach, w jakich się znalazły. W tym czasie odbyła także staż w Centrum Odwykowym na Oddziale Dziennym w Warszawie, prowadząc tam warsztaty psychoedukacyjne.

Należy do Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (PSTTSR). Swoją pracę poddaje stałej superwizji, uczestniczy też w interwizjach.

Bliski jest jej rozwój własny, aby móc jak najlepiej wspierać klientów. Prowadzi FB i IG @bliskie_rozwiazania , gdzie dzieli się swoimi inspiracjami w rozwijaniu się.

Monika Leontiew – ZnanyLekarz.pl